Kuvia Hammaslahden ampumaradalta 17.7.2020
Tutustu uusittuun Hammaslahden ampumarataan kuvien muodossa. Hammaslahden ampumaradalla on tehty talkootyötä kesän ja syksynkin aikana valtavasti. Alle on koottu kuvia radalta rakentamisen vaiheista. Kuvat on otettu heinäkuussa, joten kaikkein viimeisimmät talkootyön tulokset ei välttämättä näy kuvissa, mutta siitä näkee kuitenkin tilanteen, joka oli radalla heinäkuussa.
Hirvirata
Valmis uusi 75 m hirviammuntakoppi. Äänieristetty ja varustettu ääntävaimentavalla putkella, jossa ilmastointi.
50 m pienoiskiväärirata

Pienoishirvi- ja pistoolikatos
Pienoishirvi- ja pistoolikatos. Pienoishirvi varustettu etäohjauslaitteella. Rata on käyttövalmis.
Pienoishirvi- ja pistooli -rata sisätiloista.
Pienoishirvi- ja pistooli -rata sisätiloista.
300 m kiväärirata
Uusi 300 m ammuntakatos joka on valmis, mutta rata pyritään saamaan käyttövalmiiksi syksyn 2020 aikana. Ei ole vielä ammuntakunnossa.
300 m ammuntakatos
100m kiväärirata
100 m luodikkorata, joka on ollut käytössä radan perustamisesta saakka. Radalle rakennetaan syksyn 2020 aikana näyttösuoja ja aluetta kunnostetaan kokonaisuutena.
100 m luodikkoradan taulut
Haulikkoradat
Skeet rata, joka on käyttövalmis ja radan ensimmäinen haulikkorata. Kunnostustöitä tehty usean vuoden ajan.
Skeet rata ja taustapenkkaa
Uusi Sporting rata, joka on ollut kuluneen kesän käytössä ja saavuttanut erittäin suuren suosion.
Paras rata oikean metsätystilanteen harjoitteluun. Kuusi erilaista heitintä, joita säädellään eri asentoihin kilpailujen ja kauden välillä
Toinen skeet rata vihreät kopit ja äänivallia, joka on voitu rakentaa leader hankkeen avulla.
Ammuntakehikoita, joista ammutaan sportingia
Ammuntakehikoita
Vihreä koppi
Sporting-radan penkkaa
Sporting-rata
Maisemaa
Radan rakennuksia